Home

Aby dzieci mieszkały w godnych warunkach - programy telewizyjne o remontach zniszczonych domów

tv 2213140 1920Coraz to większą popularność zyskują projekty tv – opierające się na odnawianiu domów prawie będących w ruinie. Prezentowane za pomocą gwiazdy telewizji według modelu zagranicznych pierwowzorów – pomagają wielodzietnym rodzinom rezydować w odpowiednich warunkach. Remonty te przeprowadzane są bez mała w parę tygodni – a wyniki są w istocie piorunujące. Ogromną oglądalnością szczycą się także kanały tematyczne w kwestii urządzania mieszkań dla pojedynczych inwestorów, gdzie remonty przeprowadzane są przez sławnych w TV architektów. I chociaż w tej sytuacji idea odnosi się do nawet drobnych zabiegów we wnętrzach, przerabiają je bardzo efektownie w całkowicie nowe wnętrza.

Naturalnie w czołówce produkcji – mieszkania, które są przedstawiane są w katastrofalnym stanie. Częstokroć nie ma w nich chociażby takich priorytetowych przestrzeni jak łazienka. Mieszkający tam nie mają gorącej wody, spore rodziny mieszkają w ogólnych pokojach bez wyodrębnionej indywidualnej powierzchni. Jest kłopot z utrzymaniem ciepła, a więc i odpowiednią wilgotnością w mieszkaniu. Powoduje to oczywiście masę następnych zmartwień.

Na początku do pracy wkracza architekt. Patrzy na zapotrzebowanie wszystkich mieszkańców w projekcie, który sporządza. Po roboczych inspekcjach – rozpoczynają się hałaśliwe czynności, wyburzanie okien, rozbiórka niepotrzebnych sprzętów, czyli totalna demolka. Tutaj pożyteczne mogą być stopery do uszu, bo dźwięk poniektórych sprzętów może pozostawać bardzo dokuczliwym zjawiskiem. Jeżeli na terenie prac nadal mieszkamy z kompletną rodziną, konieczne będą również zatyczki do uszu dla dzieci.the interior of the 1508273 1920

Z kolei te kosmetyczne prace dotyczą odpowiednio aranżowania pomieszczeń, przestawienia sprzętów, czy zaopatrzenia mieszkania w niezbędne rzeczy, takie jak chodząca kuchenka, czy chłodziarka, ale również mniejsze urządzenia, które będą użyteczne lokatorom. Może być to na przykład odkurzacz, jonizator powietrza, czy też wspomagający oddech niejednemu z członków rodziny nawilżacz powietrza parowy. Do takiego sprzętu jesteśmy w stanie wlać olejek herbaciany, ażeby umilić atmosferę w mieszkaniu.

Najfajniejszym momentem jest niemal zawsze zakończenie odcinka, kiedy to zafascynowana zmianą rodzina ogląda wynik roboty wykonawców. Cieszy ich wówczas ogół – zaczynając od dużych poprawek np. ocieplania budynku – aż po mniejsze przedmioty jak waga łazienkowa, ręczniki, albo szczoteczki soniczne dla dzieci w zaopatrzeniu łazienki. Dodatkowy nastrój nadają materiały – narzuty i koce, czy odświeżacz powietrza do kontaktu. Bezspornie nie odbyłoby się to bez sponsorów. Co prawda czerpią z reklamy – jednak korzyści - są obopólne.