Main Menu

Login Form

Dziecięce przysmaki – jak przygotować je zdrowo?

drinking milk gce98be41a 640Ludzie którzy są rodzicami zdają sobie sprawę, że trudno jest ugotować danie które pociecha zje chętnie. Danie które nie tylko będzie zdrowe, ale jednocześnie po prostu będzie mu smakowało. Dzieci mają zwykle krótką listę potraw, które chętnie zjedzą. Jest to widoczne również w kartach restauracyjnych – gdzie odrębną pozycję stanowią potrawy specjalnie dla dzieci.

Zatem jakie są ulubione przysmaki dzieci? Abstrahując od faktu że dzieci uwielbiają słodycze i mogą je pochłaniać w dowolnej ilości, prawie każdy rodzic zdaje sobie sprawę – że nie są one zbytnio zdrowe ani pełne w witaminy. Działają również źle na zęby u dziecka. Jest jednak kilka zdrowych przekąsek, które Twój maluch z pewnością chętnie zje.

marki spożywcze robią wszystko, by wymyślić smakołyki z owoców, które będą smakowały tak, by dziecko samo miało chęć po nie poprosić. Mówimy tu o wszelkiego rodzaju żelkach i lizakach – z nadzieniem witaminowym. Istnieją również pełne owoców przecierki i soczki, które również są polecane dzieciom.

A jak jest w kwestii pełnych posiłków? Istnieje kilka sprawdzonych rozwiązań. Niemal każdy dzieciak uwielbia spaghetti! Pizza również jest takowym daniem, po które sięga prawie każdy rodzic. Warto jednak spreparować ją samodzielnie w domowej kuchni, aby być pewnym jakiego typu produkty do jej zrobienia były użyte. Można ”ukryć” tutaj warzywa – pomidory, pieczarki a nawet szparagi!

Dobrym sposobem są również zupy, przede wszystkim te przetarte. Gdy zmiksujemy dane produkty, nawet np. por – dziecko najprawdopodobniej nie odróżni poszczególnych smaków i chętnie spałaszuje zupę jako całość. Także słodkości można samodzielnie przygotować w zdrowy sposób.

dessert g935187d60 640Istotny jest również sposób podania dania, gdyż dziecko często „je oczami”. Jeżeli jedzenie wygląda atrakcyjnie i w przyjemny dla malucha sposób, jest duża możliwość, że nie będzie protestować! Dzięki takim zabiegom jesteśmy w stanie dostarczyć dzieciom niezbędnych do zdrowego rozwoju składników.

Copyright © 2023. clubfrancepologne.pl Rights Reserved.